Статус тимчасового захисту для українців (TPS)

Військове вторгнення РФ на територію України 24 лютого 2022 року призвело до гуманітарної кризи. Мільйони українців змушені були покинути свої домівки і виїхати за межі країни в пошуках притулку. Ті ж українці, які знаходилися на території США (студенти, тимчасові робітники, моряки, туристи, і т.д.) на момент здійснення військового вторгнення на територію України, зараз не можуть повернутися назад додому.


03 березня 2022 року Державнй Департамент США, оцінивши ситуацію в Україні, вирішив внести Україну в список країн, громадяни яких мають право на отримання тимчасового статусу Temporary Protected Status (далі - TPS).

tps ukraine family hugging

Що таке статус тимчасового захисту TPS?

Статус тимчасового захисту - це неімміграційний статус, який видається для іноземців, що знаходяться на території США і які не можуть безпечно повернутися назад додому, до країни свого постійного місця проживання у звяку із діючим військовим конфліктом (громадянська війна), природною катастрофою (землетрус), або іншою надзвичайною ситуацією. Важливо наголосити на наступних пунктах.

 • Статус TPS надається для того, щоб "пересидіти" небезпеку на території США
 • Статус TPS не веде до отримання зеленої карти
 • Статус TPS видається лише на 18 місяців. Через 18 місяців Департамент США переглядає умови країни. Якщо ситуація в країні стабілізовується, то програма закривається.
 • Статус TPS надає для вас можливість легально проживати на території США
 • Статус TPS дозволяє подати заяву на отримання дозволу на роботу і номера соціального забезпечення (Social Security Number), а в подальшому і водійські права

Коли можна подавати заяву на отримання TPS?

Період реєстрації на TPS для громадян України вже розпочався і діє до 19 жовтня 2023 року.

Якщо мені буде надано статус TPS, як довго він діятиме?

Ваш статус буде діяти з 19 квітня 2022 до 19 жовтня 2023 року.

 • Якщо війна в Україні закінчиться до 19 жовтня 2023 року, то програму закриють і ви повернетеся до того статусу, який у вас був до подачі документів на TPS.
 • Якщо війна в Україні буде продовжуватся після 19 жовтня 2023 року, то уряд США швидше всього продовжить термін дії TPS для України додатково на 6 або 12 або 18 місяців (залежно від ситуації в Україні). Якщо TPS для України буде продовжено, вам потрібно буде пройти повторну реєстрацію знову.

Які документи потрібні для подання заяви на отримання статусу TPS?

Для подання заяви на отримання статусу TPS ви маєте довести наступне:

 1. громадянство України (паспорт або свідоцтво про народження)
 2. Вїзд на територію США до 11 квітня 2022 року (штампи у паспорті, І-94 форма, у якій зазначений вїзд на територію США 11 квітня 2022 року або раніше)
 3. Постійне проживання на території США з 11 квітня 2022 року або більш раньої дати
  • Квитанції про оплату ренту, комунальних послуг або листи від сервісних компаній, що містять дати отримання вами послуг
  • Записи про працевлаштування (пейстаби про нарахування заробітньої плати, W2 форма, податковій декларації)
  • Записи із коледжів, шкіл, універститетів, які ви або ваші діти відвідували протягом зазначеного періоду часу
  • Записи про отримання медичних послуг вами або вашими дітьми, де зазначаються дати лікування
  • Документи від церков, громадських організацій щодо надання для вас допомогти
  • Інші документи (свідоцтва про народження дітей, які народилися тут, банківські стейтменти, листи, водійські права, контракти, страховки, і т.д.)

Право на роботу

Отримання статусу TPS НЕ надає для вас право на роботу, надає лише право легально знаходитися на території США. Ви повинні окремо подати клопотання на отирмання дозволу на роботу.

Право на повторний вїзд на територію США

Якщо ви отримали статус TPS і бажаєте тимчасово залишити територію США і повернутися назад, то вам потрібно спочатку отримати документи на виїзд (Advance Parole). Якщо ви залишите територію США, не дочекавшись цього документа, то вам мають право відмовити у повторному вїзді в США в статусі TPS.

Замітка: Якщо ви приїхали на територію США по туристичній візі (В1/В2 віза) і пізніше на території США змінили статус на TPS і не дочекались документу на виїзд, або не подавали на нього, то ви маєте право вїхати повторно на територію США в статусі туриста по дійчій В1/В2 візі пізніше. В такому разі ваш статус TPS буде скасований, в тому числі право на роботу. На території Америки ви будете знаходитися вже як турист

Скільки це буде коштувати?

Ми рекомендуємо подавати одночасно наступні документи:

 1. Заяву на отримання TPS
 2. Заяву на отримання дозволу на роботу та/або
 3. Заяву на отримання дозволу вїзду на територію США
Якщо вам Державні збори за заяву на TPS Біометричний зібр Державні збори за заяву на роботу (за бажанням) Державні збори за документ на виїзд (за бажанням) Всього
Менше 14 років $50 $0 $0 $575 $625
14-65 років $50 $85 $410 $575 $1120
66 років і сарше $50 $85 $0 $575 $710

Якщо у вас є додаткові запитання з приводу імміграції в США, будь ласка, залиште для нас повідомлення або запишіться на консультацію на цій сторінці. Будь ласка, зазначте в повідомленні, що ви звертаєтеся з приводу отримання статусу TPS.